Przedwiośnie – Poszukiwanie Kleni na Odrze

Przez ostatnich parę dni pogoda pokazała że chyba nadchodzi wiosna temperatura minusowa zniknęła w przeciągu dwóch dni za dnia potrafiło być plus 11-12 stopni a w nocy plus 1-2 stopnie.
Postanowiłem wybrać się na Odrę żeby zobaczyć czy ryby już żerują. moim głównym celem było zlowionie klenia bo to ryba całoroczna. Gdy przyjechałem nad rzekę w niektórych klatkach był lód,ale dalej woda płynęła już normalnie niosąc co jakiś czas duże kawałki kry. Przygotowałem zanete jasna i ciemna do tego pinka, jokersik,glinka, gnojaczki i bułeczka. Pogoda dosyć fajna miejscami przebijalo się słoneczko temp 7 st.
Niestety mimo kombinacji i prób nie miałem ani jednego brania. Próbowałem na jasną zanete, ciemna na samą glinke z jokersem na buleczke i nic.Wedlug mnie głównym czynnikiem decydującym o braku brań była za zimna woda temperatura po zmierzeniu pokazała tylko 3 stopnie. Widać że trzeba jeszcze trochę poczekać żeby temperatura w Odrze podniosła się o 4-6 stopni wtedy rybka na pewno się ruszy,ale co tam posiedział, porzucal a to bezcenne.

Przedwiośnie – Poszukiwanie Kleni na Odrze

Related posts

One thought on “Przedwiośnie – Poszukiwanie Kleni na Odrze

  1. Hardkorowy gościu 🙂

Leave a Comment